Kartoflada 2014.

13 września 2014 r. - Po uroczystej Mszy Św. mieszkańcy Bieniowa i okolic po raz kolejny zebrali się na placu rekreacyjno-sportowym, na corocznej Kartofladzie.

Po oficjalnych powitaniach i podziękowaniach dla poprzedniego sołtysa pana Gerarda, oraz od strażaków dla pani Prezes OSP, za 20 lat dotychczasowej współpracy (w tym 18 lat na stanowisku Prezesa), przystąpiono do wspólnej zabawy.

W czasie festynu wystąpiły: „Bieniowianki”, „Szyszynianki”, „Modry Len” z Górzyna oraz uczniowie Zespołu Szkół w Bieniowie.

W przerwach między występami rozgrywano różne konkursy: dzieci rzucały kartoflem do celu, panowie obierali ziemniaki a rodziny zbierały „pyrki” na czas.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych: dzieci miały swoje zjeżdżalnie, stoiska z zabawkami, watą cukrową, balonikami, punkt gdzie mogły pomalować sobie twarz, oraz stanowisko Policji, gdzie mogły otrzymać odblaski.

Panie z KGW wydawały pierogi, gołąbki, zupę i ciasto, a pan Kazimierz porcjował ufundowanego pieczonego dzika.

Tradycyjnie już odbyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, dodatkowo każda osoba, która kupiła los, wzięła udział w losowaniu nagród specjalnych, między innymi: 13 tomowej encyklopedii, maszyny do szycia czy roweru.

Całkowity dochód z loterii, ze sprzedaży cegiełek – wykonanych z kory, różnych licytacji, oraz  zysk ze sprzedaży produktów, przeznaczono na malowanie kościoła parafialnego.
Festyn zakończył się zabawą taneczną.

Organizatorzy uroczystości to: Sołtys i Rada Sołecka, Parafia Bieniów, KGW, OSP Bieniów, Biblioteka oraz Wójt Gminy Żary i Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

mk

 

   

foto: mk

 

Strona główna