11 listopada 2014 r. - III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej
 

                         Po zakończeniu mszy świętej za Ojczyznę, mieszkańcy zebrali się przed pomnikiem Osadników Bieniowa, gdzie złożono wieńce i znicze, oraz odmówiono krótką modlitwę za poległych, na różnych frontach w obronie ojczyzny.

Następnie wszyscy przeszli do świetlicy, gdzie odbyły się dalsze uroczystości 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Oficjalnego otwarcia III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej, po wspólnym odśpiewaniu Roty, dokonała pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieniowie.

W festiwalu wzięły udział 2 solistki oraz 15 zespołów z Gminy Żary, oraz z Wiciny i Nowogrodu Bobrzańskiego.

W repertuarze zespołów usłyszeliśmy wiele znanych i tych mniej znanych pieśni.

W festiwalu udział wzięli:  Malwina Sudejko z Olbrachtowa, Marysia Kowalczewska z Bieniowa, "Mała Tęcza" z Olbrachtowa, "Wesołe Nutki" z oddziału przedszkolnego z Zespołu Szkół  Bieniowie,  "Betania" z Bieniowa, "Wrzos" z Mirostowic Dolnych, "Jutrzenka" z Olbrachtowa, "Bieniowianki" z Bieniowa, "Szyszynianki" z Biedrzychowic, "Karolinki" z Grabika, "Wesoła Gromada" z Mirostowic Górnych, "Łazowianki" z Łaz, "Rodzina Muzykująca" z Łukaw, "Złoty Kłos" z Marszowa, "Wicinianki" z Wiciny, "Jarzębina" z Sieniawy Żarskiej, oraz "Bobrzanki" z Nowogrodu Bobrzańskiego.

Nad programem czuwali: Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia, Gminy Żary - Celina Sygutowska oraz Marek Kaźmierczak.

Wszystkie zespoły, które wzięły udział w festiwalu otrzymały pamiątkowe statuetki.
Po występach, w miłej atmosferze i dobrych humorach przystąpiono do wspólnego biesiadowania.

Organizator festiwalu to Gminna Biblioteka Publiczna oraz Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Sołecka, Stowarzyszenie "Razem".
Patronat honorowy nad Festiwalem objął ks. Proboszcz.

 

mk

 

foto: mk

 

 


 

Strona główna